Sık Sorulan Sorular

Sizler için C&B Oxi Granül ürünümüz hakkında en çok merak edileneleri yanıtlamaya çalıştık.

Ortam yer yüzey sterilizasyonunda, Tarım ve hayvancılık uygulamalarında, Gıda v gıda üretim alanı sterilizasyonunda ve İçme suyu sterilizasyonunda kullanımı yaygındır.

300 ppm değerindeki Oxigranül uygulandığı alandaki zararlı mikroorganizmaları ort.35 saniye içinde yok eder, bu süre ortalama bir alkollü dezenfektandan 10 kat daha hızlı etki ettiğini gösterir.

C&B Oxigranül’ün gerekli kurum ve kuruluşlarca onaylanmış tüm belgelerini, ‘Belgelerimiz’ bölümünde bulabilirsiniz.

Çözeltinizi seyrelterek düşük ppm uygulanması sonucu meyve ve sebzenizi dezenfekte ettiği gibi, üzerinde bulunan, zirai ilaç kalıntılarını yani pestisitleri de temizlemektedir.

Güçlü bir oksidan olan OxiGranül zararlı mikroorganizmaların hücre duvarlarını parçalamasının ardından, hücre içindeki aminoasitlerle etkileşime girer ve canlının yaşaması için gereksinim duyduğu protein sentezini durdurarak ölmesine neden olur, ölü bakteri kalıntılarını yok ettiğinden ardında kalıntı bırakmaz böylece kötü koku oluşumunun da önünde geçer.

Uygun ortam şartlarında ,kapalı bir kapta depolanan C&B Oxigranül dezenfaktanın 4 – 6 ay arasında etkisi devam etmektedir, karışımın güneş ile direkt temasından kaçınılmalıdır.